Bio

Magdaléna Sikorová

Copywriterka

Jmenuji se Magdaléna Sikorová.

Žiju s genem psaní. Zdědila jsem ho po tátovi. Byl novinář a spisovatel.

Jako malá jsem psaní milovala. Psala jsem si deníček a taky básničky.

 

Když jsem trochu povyrostla, začala jsem se za své výtvory stydět, a tak jsem psát přestala.

Vystudovala jsem na filozofické fakultě v Praze obor sociální práce. Škola to byla zajímavá. Na praxi jsem pracovala třeba v Kanceláři prezidenta republiky s lidmi, co žádali o milost. Jindy zase ve vězení na Ruzyni s vězni, kteří potřebovali něco vyřídit venku. Po škole jsem nějakou dobu radila nezaměstnaným, jak si hledat práci.

Psací gen, který byl pořád se mnou, mi ale našeptával, ať píšu. Tak jsem se rozhodla ho víc poslouchat.

Začala jsem psát texty do projektů pro Evropskou unii. Psát mě bavilo a práce měla smysl. Moje projekty pomohly opravit třeba školku, cyklostezku či dětské hřiště. Jenže pořád to nebylo ono.

Nakonec jsem s psaním projektů skončila a zůstala doma a pustila se zase do psaní pro radost, protože to je to, co mě opravdu nejvíc baví. Psaní příběhů a mých milovaných básniček.

Pak mě napadlo, že bych mohla svoje texty dávat někam na internet. Udělala jsem si kurz základů programování na VŠB a s holkama co učí holky programovat (Czechitas) se učila vytvářet webové stránky. Udělala jsem si jich hned několik a zveřejnila tam svoje texty. 

Postupně jsem se psaní textů začala věnovat profesionálně. Dnes pracuji na volné noze a tvořím obsah pro on-line marketing.

Konečně dělám, co mě baví a PÍŠUU každý den!

Nejvíc mě baví hledat informace a psát články na témata, které čtenáře pobaví a zároveň poučí. Každý den se můžete dozvědět něco nového, co vám změní život.

Kromě psaní taky miluji sport, a sportuji denně. Tancuji street dance, plavu a cvičím jógu. Nejvíce nápadů mám, když běhám.

Moje dvě děti, úžasní puberťáci, mě baví od rána do večera.